page-header

Zuchex 2021 Tüm Dünyanın Buluşma Noktası Oldu!

10 milyar dolar büyüklüğe sahip ev ve mutfak eşyaları sektörünü 2 yıl aradan sonra İstanbul’da buluşturan 31. Uluslararası Ev ve Mutfak Eşyaları Fuarı Zuchex, alanında yeni rekorlara imza attı.

Çoğunluğu üretici 650’den fazla markanın katılımıyla 31.’si gerçekleşen Zuchex 2021, bu yıl 142 ülkeden toplam 36 bin 332 satın almacıya ev sahipliği yaptı. Yurt dışından gelen ziyaretçi sayısını bir önceki buluşmaya göre yüzde 35 artıran Zuchex 2021’i, 4 gün boyunca 6 bin 894 yurt dışı satın almacı ziyaret etti. #yenidenbuluşuyoruz sloganıyla Tüyap Beylikdüzü’nde 11 salon ve 100 bin metrekare alanda 31.’si gerçekleşen Zuchex, şimdiye kadarki en yüksek katılımcı ve ziyaretçi sayısına ulaştı. Ev ve mutfak eşyaları sektöründe dünyanın en büyük fuarları arasında yer alan organizasyon, binlerce doğrudan satın almacıyı, üretici firmalarla buluşturdu. 2019 yılında düzenlenen son fuardan itibaren 2 yıl boyunca aralıksız sürdürdükleri yurt dışı satın almacı programı ve T.C. Ticaret Bakanlığı’nın Alım Heyeti Programı sayesinde, yüzde 35 büyüme yakaladıklarını belirten Tarsus Turkey Genel Müdürü Zekeriya Aytemur, açıklamasında “Çoğunluğu üretici konumundaki katılımcı markalarımızın Zuchex’ten en önemli beklentisi, yurt dışı satışlarını artırmak ve kendilerine yeni ihracat kanalları açmaktı. Sonuç rakamları gösteriyor ki yurt dışından gelen satın almacı sayımız son buluşmaya göre yüzde 35 artışla yaklaşık 7 bini buldu. Fuarımıza, yakın coğrafyaların yanı sıra okyanus ötesi ülkelerden dahi satın almacıların gelmiş olması, katılımcılarımızı oldukça memnun etti. Öngördüğümüz gibi fuarda 1 milyar dolarlık ticaret hedefi de gerçekleşti” dedi.

Zuchex 2021 4 gün boyunca yoğun ilgi gördü

Zuchex 2021’de katılımcı firma ve markalar ziyaretçilere kendilerini yakından tanıtma fırsatı bulurken en yeni koleksiyonlarının da lansmanlarını gerçekleştirdi. Lider markalarla dünyanın çeşitli bölgelerinden satın almacının buluştuğu fuarda yoğun ilgi memnuniyeti de beraberinde getirdi. Katılımcı firmaların bazıları fuar izlenimlerini aktardı.

“Yabancı satın almacıların ilgisi bizi memnun etti”

Korkmaz Kurumsal ve Perakende Mağazalar Satış Müdürü Berna Altınay: “Zuchex, müşterilerimize kendimizi tanıtabilmek, yeni ürünlerimizle ilgili bilgileri paylaşabilmek açısından bizim için çok kıymetli bir fuar. Bu yıl Zuchex’te misafirlerimizle birlikte özlediğimiz atmosferi yeniden yaşadık. Ayrıca oldukça yoğun ilginin olduğunu gözlemlediğimiz fuara, yüksek oranda yurt dışından satın almacı gelmiş olmasından da memnunuz.”

“Standımız fuar boyunca misafirlerimizin yoğun ilgisiyle doldu taştı”

Kütahya Porselen Genel Müdür Yardımcısı Celal Kaya Kınalı: “Hem biz hem de misafirler fuarı özlemişiz. Bu yıl yeni ürünlerimizin lansmanını da Zuchex’te gerçekleştirdik. Bayiler de misafirler de yeni koleksiyonlarımızı yakından inceledi. Fuar, bu yönüyle distribütörlüklerimiz ve bayiliklerimiz için iyi bir fırsat oldu. Bizi ziyaret eden müşterilerimizin birçoğu Avrupa ve Orta Doğu’dan geliyor. Gerek yurt içinden gerek yurt dışından yüksek oranlarda ziyaretçi ağırladık, standımız doldu taştı. Zuchex, bizim açımızdan oldukça verimli geçti.”

“Zuchex katılımcı markalara da katma değer sağlıyor”

Güral Porselen Kurumsal İletişim Departman Sorumlusu Emre Midilli: “Zuchex, sektör için oldukça önemli bir fuar, lokomotif fuarlardan birisi. Zuchex’in önemi sadece Türkiye için değil, özellikle bu yıl globalleşen bir organizasyon olmakla beraber katılımcı markalara da katma değer sağlıyor. Bu yıl fuarda iş dünyası ile ilgili verimli katılımlar söz konusu oldu.”

“Yurt içi ve yurt dışı ziyaretçilerin ilgisi oldukça memnun edici”

Bonna Ticari Direktör Reha Tavil: “Zuchex 2021’de gördüğümüz yoğun ilgiden çok memnun kaldık. Yurt içi ve yurt dışı ziyaretçilerin markamıza ilgisi oldukça güzeldi. Bu yıl oldukça heyecanlı bir katılımcı kitlesi ile karşılaştık. Bu noktada hem yeni markalarımızın hem de koleksiyonlarımızın etkisinin büyük olduğunu düşünüyoruz. Fuarda, katma değeri yüksek firma ve ziyaretçilerle tanışma imkânı bulduk.”

Sektörün sıradaki durağı HOST Istanbul 2022

Türkiye ev ve mutfak eşyaları sektörünün Zuchex’ten sonraki durağı HOST Istanbul 2022 olacak. Bölgesinde bahar sezonunun tek buluşması olan fuar, üretici kimliğiyle öne çıkan Türkiye’nin, küresel ev eşyaları pazarındaki payının artmasına katkıda bulunacak. 10-13 Mart 2022’de 15.’si gerçekleşecek olan HOST İstanbul’un katılımcıları, Zuchex’te olduğu gibi yurt içi ve yurt dışından satın almacılarla fuarda bir araya gelerek yeni ticaret anlaşmalarına imza atacak…

Zuchex 2022 yılında da sektörü buluşturmaya hazır!

Ev ve mutfak eşyaları endüstrisinin dünyadaki en büyük buluşmalarından birisi olan Zuchex, gelecek yıl 15-18 Eylül 2022 tarihlerinde yine Tüyap Beylikdüzü’nde gerçekleşecek.

Back to top of page
ZUCDER En son haberler ve güncellemeler için size bildirimler göstermek istiyoruz.
Engelle
Bildirimlere İzin Ver